Elizabet Fogašová 2.A 2090. – 2095. miesto

Miroslava Jurašeková 3.A, Stella Švecová 3.A 1516. – 1518. miesto

Alexander Tomaščík 4.A, Alex Zamborský 4.B 530. – 560. miesto,

Tatiana Husárová 4.B, Domonika Petrišinová 4.B 1303. – 1318. miesto

Matematická súťaž Klokan 19. 3. 2012:

3.A  – 6 žiakov – celoslovenská súťaž, 4.A – 3 žiaci, 4.B – 1 žiak

Najlepší: 3.A Richard Novák – 747. – 842. miesto, 4.B Marta Kratmullerová 911. – 985. miesto

Všetkovedko 23. 5. 2012:

3.A – 8 žiakov, 4.A – 5 žiakov, 4.B – 2 žiaci – celoslovenská súťaž

Najlepší: 3.A Richard Novák 25. miesto z 2699, 4.A Diana Mižaninová 30. miesto z 2509, 4.B Alexander Zamborský – 8. miesto, Marta Kratmullerová – 15. miesto

Pytagoriáda obvodové kolo 29.3. 2012:

P3 – 1 žiak Richard Novák – 3.A úspešný riešiteľ – 16. miesto, P4 – 4 žiaci – Alexander Zamborský – 4.B úspešný riešiteľ – 5. miesto.

Vedomostné súťaže 2. stupeň

Pytagoriáda (matematika)

okresného kola sa zúčastnilo 8 našich žiakov, z toho boli traja úspešní riešitelia, a to R. Novák 3.A trieda (16. miesto), A. Zamborský 4.B trieda (5. miesto) a J. Kolšovský 8.A trieda (1. miesto). Školského kola sa zúčastnili žiaci 3. – 8. ročníka.

Klokan (medzinárodná matematická súťaž)

zúčastnilo sa 32 žiakov našej základnej školy.

Najlepšie umiestnenie: F. Šverha 6.A 505. – 541. miesto, S. Šverhová 8.A 114. – 128. miesto, J. Kolšovský a I. Viľchová 201. – 220. miesto.

Korešpondenčná matematická súťaž Maks

zúčastnilo sa 8 žiakov II. stupňa

Najlepšie umiestnenie: F. Šverha 6.A 1. – 34. miesto, J. Kolšovský 32. miesto a S. Šverhová 7.A 44. miesto, I. Dovičák 77. – 79. miesto.

Expert geniality show

všeobecná súťaž v jednotlivých predmetoch 6. až 9. ročníka sa zúčastnilo 8 žiakov

Najlepšie umiestnenie:

F. Šverha 6.A – Bity a bajty 33. miesto a celkovo 116. miesto

M. Doľacká 6.A – Dejiny a spoločnosť 53. miesto

S. Šverhová 8.A – Anglický jazyk 52. miesto a celkovo 169. miesto

J. Kolšovský 8.A – Anglický jazyk 19. miesto, Bity a bajty 68. miesto a celkovo 85. miesto

Výsledky v jednotlivých aktivitách

Prierezová téma: Environmentálna výchova

Škola sa v rámci environmentálnej výchovy zapojila do súťaže v zbere bateriek ,,Zbieram baterky“ (zodp. Mgr. M. Fornadľová). V rámci environmentálnej výchovy, ktorú vedie Mgr. Miroslava Fornadľová sa v škole konala akcia s názvom ,,Environmental week at school“ v dňoch 23.04.– 27.04. 2012. Táto úspešná akcia bola uverejnená v denníkoch – Korzár a Sme (zodp. Mgr. M. Fornadľová ).

Prierezová téma: Zdravotná výchova

V rámci zdravotnej výchovy sa konali prednášky na tému Podpora duševného zdravia“ v spolupráci s pani psychologičkou Mrúzovou.

Predmet: Chémia

Škola sa v rámci chémie zapojila do projektu firmy Volkswagen pod názvom ,,EKOFIT“ (zodp. RNDr. Ľ. Velčeková).

Športové súťaže

Účasť školy na obvodnom kole vo florbale – 5.miesto (zodp. Fornadľová), obvodné kolo vo futbale – 2.miesto (zodp. J. Hugec), obvodné kolo v stolnom tenise – 12.miesto (zodp. J. Hugec).

Účasť školy na okresnom kole vo futbale v apríli 2012 – 3. miesto (zodp. D. Szücs).

Žiak – Erich Štefan Nižník sa v máji 2012 zúčastnil Majstrovstiev Európy v kickboxe v Taliansku, kde získal 3. miesto a v septembri Svetového pohára v kickboxe v maďarskom meste Szeged, kde získal výborné 1. miesto.

Žiak – Adam Palša sa v apríli 2012 zúčastnil súťaže v taekwon-de vo viacerých disciplínach v Čani pri Košiciach, kde získal výborné 2. a 3. miesto. Žiak Adam Palša (8.B) sa 14. 06. 2012 /štvrtok/ zúčastní medzinárodného pohára v taekwon-de v Rumunsku (zodp. M. Fornadľová).

V rámci reprezentácie školy v športových aktivitách sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili Mini olympijských hier, ktoré sa konali na Súkromnom športovom gymnáziu ELBA v Prešove. Žiaci získali výborné umiestnenia v týchto disciplínach: Beh na 50 m – Miriam Doľacká (6.A) – 2. miesto; cezpoľný beh – Michal Šebej–Kovaľ (5.A) – 2. miesto; štafetový beh 3x30 m – Klára Velčeková (6.A), Patrícia Hagaryová (5.A), František Petrán (5. A) – 3. miesto; chôdza na 300 m – Klára Velčeková (6.A) – 3. miesto; stolný tenis – Miriam Doľacká (6.A), Michal Majdák (6.A) – 3. miesto; malý futbal – Eliška Kumičáková (6.A), Michal Majdák (6.A), Ján Hrabovecký (6.A), Michal Šebej–Kovaľ (5.A) – 2. miesto. V rámci všetkých zúčastnených škôl sme sa umiestnili na 5. mieste (zodp. Mgr. M. Fornadľová).

VÝSLEDKY V SÚŤAŽIACH V ŠKOLSKOM ROKU 2010/2011

Vedomostné súťaže

všeobecná súťaž v jednotlivých predmetoch VI. – IX. ročníka, ktorej sa zúčastnilo 9 žiakov

Najlepšie umiestnenie: Kucík VII.A – Svet umenie, Viľchová VII.A – Anglický jazyk, Šverhová VII.A – Anglický jazyk, Kolšovský VII.A – Anglický jazyk, Grega VI.A – Dejiny

Pytagoriáda

okresného kola sa zúčastnilo 9 žiakov, z toho boli dvaja úspešní riešitelia. Školského kola sa zúčastnili žiaci III. – VIII. ročníka

Klokan

zúčastnilo sa 44 žiakov, z toho bolo 17 úspešných riešiteľov

Najlepšie umiestnenie na I. stupni: Novák II.A, Kratmullerová III.B, Doľacký, Dovičák a Kovaľ IV.A

Najlepšie umiestnenie na II. stupni: Šverha a Kočiš V.A, Kolšovský VII.A, Šverhová VII.A, Majorošová R. VII.B, Bernát a Kumičák VIII.B

Maks

zúčastnilo sa 9 žiakov II. stupňa

Najlepšie umiestnenie: Šverha V.A, Grichová VI.A, Kolšovský a Šverhová VII.A.

Malý futbal

Žiaci odohrali 6 priateľských zápasov so žiakmi okolitých základných škôl. V mesiaci september odohrali žiaci našej školy futbalové zápasy v rámci Mestkej olympiády. V marci sa zúčastnili turnaja o Pohár riaditeľa školy Elba, kde skončili na 5. mieste. V máji boli účastníkmi obvodného kola v malom futbale.

Stolný tenis

V okresnom kole sa  žiaci Tverdík a Bernát umiestnili na 6. mieste. V máji sa žiaci zúčastnili turnaja jednotlivcov v stolnom tenise, kde mali nasledujúce umiestnenie: najmladší žiaci Majdák V.A 1.miesto, najmladšie žiačky Fogašová I.A 3. miesto, mladší žiaci Fogaš VI.A 3. miesto, staršie žiačkyMatejová VIII.B 4. miesto.

VÝSLEDKY V SÚŤAŽIACH V ŠKOLSKOM ROKU 2009/2010

Biologická olympiáda

V okresnom kole sa žiačky 6.A triedy umiestnili nasledovne: Viľchová 8. miesto a Pallová 7. miesto.

Prírodovedná súťaž

P – MAT ( internetová súťaž) – žiačka Bartoššíková sa umiestnila na 8. mieste v krajskom kole a na 64. mieste na Slovensku.

Pytagoriáda

Školského kola sa zúčastnili žiaci 3. – 8. ročníka.

Klokan

Súťaže sa zúčastnilo 46 žiakov, z toho bolo 14 úspešných.

Maks

Súťaže sa zúčastnilo 9 žiakov, z toho žiačka Šverhová zo 6.A triedy skončila na 17. – 24. mieste na Slovensku.

Maksík

Súťaže sa zúčastnili 3 žiaci, z toho žiak Šverha zo 4.A triedy skončil na 104. – 160. mieste a žiak Bruno Gonos z 3.A triedy skončil na 252. – 269. mieste.

Malý futbal

V dlhodobej súťaži obsadila  škola 3. miesto.

Šachový turnaj

V okresnom kole žiačka Liščinská J. z 5.A triedy obsadila 2. miesto, Liščinská L. zo 4.A triedy obsadila 3. miesto a Liščinský M. z 9.A triedy obsadil 5. miesto.

Plávanie

V okresnom kole bratia Šarpatakyovci z 8.A triedy obsadili 7. a 8. miesto na 50 m voľný spôsob, žiačka Sopková zo 7.A triedy obsadila 2. miesto na 100 m prsia a 2. miesto na 100 m motýlik.

Hádzaná

Hádzanári našej školy vo finále okresného kola obsadili 3. miesto.